Забруднення лісів сміттям – серйозна проблема для лісів навколо населених пунктів, з якою лісівникам боротися стає дедалі важче.

Нажаль незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, багато людей прибравши у себе на подвір’ї вважають за норму вивезти сміття у найближчий ліс, лісосмуга, балку – вважаючи чомусь це найкращім місцем для сміття. І не зважаючи на проведення акцій щодо прибирання засмічення, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у лісі та роботи по очищенню лісових масивів, гори сміття постійно зростають.

9.07.2020 р. державною лісовою охороною ДП «Станично-Луганське ДЛМГ» та Державним фітосанітарним інспектором у Станично-Луганському районі у лісових насадженнях Станично-Луганського лісництва було виставлено 10 феромонних пасток на виявлення карантинного шкідника – великого модринового короїда.

IMG 20200708 135930  IMG 20200708 140138

Феромонний нагляд це один з перспективних методів для нагляду за шкідниками він застосовується для своєчасного виявлення появи та початку зростання чисельності шкідника у насадженнях в яких виникають первинні осередки, раніше спостерігалися чи можливі за лісоекологічними умовами спалахи масового розмноження шкідників. Він заснований на тому, що комахи виділяють у навколишнє середовище речовини – полові феромони, або атрактанти, що забезпечують зустріч полів та регулюють шлюбну поведінку особин. Саме ці феромони заманюють комах до пасток (міні контейнерів. Через встановлений період часу феромонні пастки будуть зняті та направлені до фітосанітарної лабораторії для визначення або підтвердження наявності або відсутності карантинних шкідливих організмів.

IMG 20200708 140359  

Також представниками державної лісової охорони, фітосанітарної інспекції та районної державної адміністрації з метою своєчасного виявлення появи шкідника та прийняття заходів, регулярно проводиться моніторинг- обстеження на появу небезпечного шкідника - сарани перелітної, через массове розповсюдження якої у минулому році на значній території Валуйської сільської ради Станично-Луганського району було оголошено надзвичайну ситуацію та докладено чимало зусиль для ліквідації розповсюдження шкідника.

sarancha pereletnaja

Станично-Луганське лісництво.

ДП "Станично-Луганське ДЛМГ" у зв`язку з новорічними святами проводить продаж новорічних ялинок. Новорічні ялинки можливо придбати на торгівельних майданчиках та безпосередньо у лісництвах. Деталі у таблиці нижче:

Не зважаючи на складні умови праці у зв’язку з проведенням антитерористичної операції у Луганській області – відсутність та обмеженість доступу до значної частини насаджень (близько 9100 га), що ускладнює, а іноді і робить неможливим гасіння пожеж та проведення профілактичних протипожежних заходів, державною лісовою охороною, лісопожежними службами протягом пожежонебезпечного періоду 2019 року проводилась значна робота по профілактичним та попереджувальним заходам, забезпечувалась робота 2 лісових пожежних станцій (Малинівського та Піщаного лісництв) та 4 пунктів зосередження протипожежного обладнання та інвентарю ( Щастинського, Кондрашівського, Станично-Луганського та Чугінського лісництв).

  Забруднення лісів сміттям – серйозна проблема для лісів навколо населених пунктів,, з якою лісівникам боротися стає дедалі важче. Нажаль незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, багато людей прибравши у себе на подвір’ї вважають за норму вивезти сміття у найближчий ліс. І не зважаючи на проведення акцій щодо прибирання засмічення, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у лісі та роботи по очищенню лісових масивів, гори сміття постійно зростають.