бигборд в Кондрашевском л веТриває пожежонебезпечний  період – пора коли кинутий недопалок або незагашене багаття   може  миттєво спричинити лісову пожежу яка за  лічені хвилини знищить  ліс який створювався багатьма поколіннями  та людські оселі, що в багатьох випадках розташовуються поряд із лісом. Вже багато днів утримується найвищий клас пожежної небезпеки і  для лісівників району настала гаряча пора  і в прямому і в переносному значенні, оскільки в цих умовах  працюють  вони у посиленому режимі:  постійно напоготові пожежні  команди та автомобілі  забезпечені необхідним інвентарем. На озброєнні у лісівників підприємства 11 пожежних автомобілів,  3 пожежні модулі, 6 тракторів з ґрунтообробним обладнанням, 1 трактор з накопичувачем,  7 мотопомп,  66 ранцевих лісових вогнегасників, працюють 3 лісопожежні станції та 3 пункти зосередження протипожежного інвентарю.

Счастьенское л во 4

Оскільки основною причиною виникнення лісових пожеж є антропогенний фактор, лісівниками Станично-Луганського 

Проводиться облаштування лісового фонду протипожежною наочною агітацією: розміщено аншлагів – 71 од., панно, бігбордів – 18 од., перекрито доріг шлагбаумами – 35 од.лісгоспу постійно ведеться профілактична протипожежна пропаганда серед населення. Проводяться бесіди з працівниками підприємств, установ та організацій району на протипожежну тематику , вже проведено  50 таких заходів. У місцях масового перебування людей розповсюджуються пам’ятки по правилам поведінки у пожежонебезпечний період та розміщуються листівки на інформаційних стендах громадських закладів, з початку року – 195 шт. Проводиться розяснювальна протипожежна робота у засобах масової інформації: публікація статей у місцевій газеті – 2 од., публікація статей на офіційних сайтах – 9 од., виступи по радіо – 5 шт., виступи по регіональному телебаченню – 12 шт.

Счастьенское л во 5В лісових насадженнях здійснюються обмежувальні протипожежні заходи – лісівники проводять влаштування та догляд за створеними мінералізованими смугами. Так на сьогодні створено 946 км  мінералізованих смуг та проведено догляд – на 3026,5 км.

Застерігаємо,  що впродовж пожежонебезпечного періоду категорично забороняється розводити багаття в лісі, в’їжджати на територію лісового фонду автотранспортом, палити, кидати в лісі непогашені сірники та недопалки, випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та на територіях, що прилягають до нього.

Проводиться постійне патрулювання лісового фонду, проводяться спільні з представниками ДСНС та поліції, проведено 66 од.  таких заходів, вже виявлено 3 порушники правил пожежної безпеки у лісі,  складено відповідні протоколи та накладено штраф.

Лісова охорона нагадує, що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні  правопорушення «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах»: тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти (85 грн.) до п‘ятнадцяти (255 

Чугин л во (2)

грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти (255 грн.) до п’ятдесяти (850 грн) 

неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело  до виникнення лісової пожежі або поширення її  на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти (255 грн) до п’ятдесяти (850 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти (595 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Але ми сподіваємося, що  вирішальним для кожного з Вас буде не загроза покарання, а особиста відповідальність, громадська та людська свідомість.

Адміністрація

ДП «Станично-Луганське ДЛМГ»