Пожежа — стихійне лихо, що має катастрофічні наслідки для природи й людей. Найбільш пожежонебезпечними ліси стають у період сухої та спекотної погоди. Саме в цей період слід суворо дотримуватися особливої обережності в поводженні з вогнем. Причини загорянь лісових масивів можуть бути найрізноманітнішими. Але майже 90 % лісових пожеж виникають через недотримання правил пожежної безпеки поводження з вогнем в місцях праці та відпочинку.З початку року у лісових насадженнях Станично-Луганського лісгоспу виникло 12 випадків лісових пожеж на загальній площі 5,91 га, крім того підрозділи підприємства гасили пожежі на суміжних з лісовими насадженнями площах, коли була загроза, що вогонь перекинеться на насадження, загалом було 8 таких виїздів ліквідовано загорання на площі 8,16 га.

Не допустити знищення лісу вогнем під силу кожному з нас дотримуючись елементарних правил поведінки:

  • під час пожежонебезпечного періоду варто взагалі утриматись від відвідання хвойного лісу.

  • не розпалюйте багаття в лісі, якщо в цьому немає нагальної потреби. Ретельно дотримуйтесь правил розведення багать.

  • Пам’ятайте: за жодних умов не можна розпалювати багаття під пологом хвойного молодняку, а також у пожежонебезпечну погоду. 

  • Не можна залишати багаття без догляду, залишати місця привалу, не переконавшись у тому, що багаття загашено.

  • Тримайте напоготові засіб пожежогасіння. Не їдьте до лісу в автомобілі без вогнегасника. Не можна заправляти пальним баки під час роботи двигунів внутрішнього згоряння, а також палити поблизу машин, що заправляються пальним. 

  • Забороняється кидати в лісі палаючі сірники, непогашені недопалки.

Протипожежні заходи в лісі не складні й зовсім не потребують матеріальних затрат, а боротьба з лісовими пожежами вимагає неймовірних витрат коштів і ресурсів.

Державне підприємство «Станично-Луганське досвідне лісомисливське господарство звертається до всіх жителів Станично-Луганського району з проханням бути обачними з вогнем під час перебування та відпочинку у лісі. Навіть одна іскра або недопалок може привести до справжнього стихійного лиха з непередбачуваними екологічними та матеріальними наслідками. Закликаємо Вас з повагою відноситись до лісових насаджень та людської праці, силами якої вони створювались для всіх нас.

У разі виникнення пожежі, лісівники просять негайно повідомляти про це за телефоном 101 або за телефоном 3-14-14.

Адміністрація ДП «Станично-Луганське ДЛМГ»

SetRatioSize167167 LA451h1m  SetRatioSize167167 LA461h1m