Забруднення лісів сміттям – серйозна проблема для лісів навколо населених пунктів, з якою лісівникам боротися стає дедалі важче.

Нажаль незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, багато людей прибравши у себе на подвір’ї вважають за норму вивезти сміття у найближчий ліс, лісосмуга, балку – вважаючи чомусь це найкращім місцем для сміття. І не зважаючи на проведення акцій щодо прибирання засмічення, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у лісі та роботи по очищенню лісових масивів, гори сміття постійно зростають.

Згадайте народне прислів’я: «чисто не там де прибирають а там де не смітять» - почніть із себе та своїх оточуючих!!! Ад же слідкувати за поведінкою громадян у лісі постійно лісова охорона просто фізично не в силах.

Задумайтесь, що засмічення лісу різним непотребом не лише погано впливає на ліс з естетичної точки зору, а й погіршує санітарний стан лісових масивів та загрожує екосистемі - може спричинити виникнення хвороб та епідемій, смерть диких тварин, виникнення  лісових пожеж.

На цій галявині явно відпочивали не лісові зверятка…

наслідки спілкування людини з природою….

Тут птахи не співають, дерева не ростуть…

 

Згідно діючого законодавства нашої країни за засмічення лісів відходами передбачена відповідальність:

згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення за  "Засмічення лісів відходами" передбачено накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян( від 425 грн до 850 грн), на посадових осіб – від 50 до 100 (від 850 грн до 1700 грн). Та вимога прибрати сміття.

Але лісова охорона сподівається, що вирішальним для Вас буде все ж таки усвідомлення – що ліси, поля – це теж наш спільний дім!

Тож зробимо його та наше життя чистішим!

Трохи сміттєвого гумору від лісівників….

Знак у Кіндрашівському лісництві, нажаль довго не простояв (мабуть хтось впізнав себе).

Та гумор місцевих жителів, яким не все одно! (у лісі біля ст. Казачина)

Кондрашівське лісництво.