З моменту сходження снігового покриву та з настанням сухої вітряної погоди підвищується пожежна небезпека в лісах – настає пожежонебезпечний період. В цей весняний час розпочинається випалювання сухої трави навколо населених пунктів, біля автомобільних доріг, на сільськогосподарських землях, що створює реальну загрозу прилеглим лісовим насадженням і може призвести до виникнення і розповсюдження лісових пожеж.

Охорона лісу від пожеж одне з основних завдань лісової охорони.

З метою підготовки до пожежонебезпечного періоду 2019 року на території Чугинського лісництва  проводяться профілактичні та попереджувальні заходи.

В лісництві створений план заходів по підготовці до пожежонебезпечного періоду, згідно якого проведений інструктаж всіх працівників по правилах пожежної безпеки в лісах та проведено навчання з працівниками державної лісової охорони. В лісництві проводиться огляд готовності протипожежної техніки та інвентаря.

Найкращий спосіб уникнення пожежі – це профілактика і попередження. Вже сьогодні існує загроза виникненню лісових пожеж.

Шановні громадяни, будьте свідомими! Пам’ятайте, що спалювання сухостою переростає у великомасштабні пожежі, особливо на відкритій місцевості, де швидкість поширення вогню надзвичайно велика. Внаслідок спалювання сухої трави та побутових відходів, вогонь може стати неконтрольованим, що є прямою загрозою для навколишнього середовища. Самовільне випалювання рослинності та її залишків карається згідно ст.77,77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб-від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Тож, давайте оберігати наше довкілля разом!

При виявленні пожежі в лісових насадженнях сповіщайте, будь ласка, лісівникам, пожежникам чи в міліцію за телефонами 101 та 102.

                                                                               Чугинське лісництво